Creativity Zone
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Crativity Zone Romania
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Linkuri interesante
RegulamentAjutorStaff[in curand]
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Taverna ^.^
Alice, in lumea ei[by Yumi] Icon_minitimeLun Ian 12, 2009 12:59 pm Scris de Irynna

» Rate the town
Alice, in lumea ei[by Yumi] Icon_minitimeLun Ian 12, 2009 12:49 pm Scris de Irynna

» PDSM
Alice, in lumea ei[by Yumi] Icon_minitimeLun Ian 12, 2009 12:47 pm Scris de Irynna

» Ce ai face daca...
Alice, in lumea ei[by Yumi] Icon_minitimeLun Ian 12, 2009 12:43 pm Scris de Irynna

» ID messenger
Alice, in lumea ei[by Yumi] Icon_minitimeLun Ian 12, 2009 12:10 pm Scris de Irynna

» Zodii
Alice, in lumea ei[by Yumi] Icon_minitimeLun Ian 12, 2009 12:09 pm Scris de Irynna

» Frati/Surori
Alice, in lumea ei[by Yumi] Icon_minitimeLun Ian 12, 2009 12:05 pm Scris de Irynna

» In ce clasa sunteti?
Alice, in lumea ei[by Yumi] Icon_minitimeLun Ian 12, 2009 11:58 am Scris de Irynna

» M-am gandit sa scriu....
Alice, in lumea ei[by Yumi] Icon_minitimeLun Ian 12, 2009 1:59 am Scris de Irynna

Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Alice, in lumea ei[by Yumi]

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Yumi
Cunoscator
Yumi


feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 24
Stare de spirit : prietenoasa,timida
Titlu : Sorry, this is
Felul de artist : GFX-erita si scritoare big grin
Functie : Alice, in lumea ei[by Yumi] Modera10
Puncte :
Alice, in lumea ei[by Yumi] Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Alice, in lumea ei[by Yumi] Right_bar_bleue

Data de inscriere : 15/11/2008

Alice, in lumea ei[by Yumi] Empty
MesajSubiect: Alice, in lumea ei[by Yumi]   Alice, in lumea ei[by Yumi] Icon_minitimeLun Noi 17, 2008 6:03 pm

O poveste facuta de mine:

Capitolul I

Stau pe pat si ma gandesc, cum au trecut ani si mau lasat aici.”Nu pot intelege de ce au ales sa raman aici singura?De ce?Toata lumea ma crede nebuna!Nimeni nu ma intelege cum sunt inauntru!”Cuvintele acestea au fost rostite de Alice, o fata normala cu parul saten, ochii verzi, de 14 ani si foarte timida.Ea este noua in scoala ‘’Richerd’’.
O noua zi in familia ‘’Koorectk’’.Trrrr trrr, suna ceasul lui Alice.
-Oh!Mai taci odata!N-ai putea sa faci’’trrr trrr’’ mai tarziu?Uni incearca sa doarma!Isi puse perna in cap si incerca sa adoarma.
Mama sa pregatea masa si intr-un sfarsit a terminat .Ea foarte blanda, cu parul blond si ochi albastri o striga la masa:
-Alice draga!Haide la masa pana nu se raceste ceaiul!
-Imediat mama! Ma imbrac si vin!Bine?
-Ok draga mea.Dar sa nu intarzi!
-Sigur mama!Nu iti face griji.
Alice se imbraca cu un tricou alb, niste blugi si adidasi negri.Isi face ghiozdanul si coboara scarile cu gandul la prima zi de scoala.
Mama sa o intreba:
-Alice ai patit ceva?Sau esti emotionata din cauza ca este prima zi de scoala?Daca nu este cum spun euatunci zimi tu.
-Nu mama nu am nimic.Eram doar emotionata din cauza scoli...sti e pentru prima data.
-Stiu cum e.Te vei obisnui tu.Asteapta si ai sa vezi.
Termina de mancat apoi se duse sa ia ghiozdanul si iesise pe usa."Oare cum va fi scoala?cred ca toata lumea ma va crede o ciudata."
In timp ce mergea sa ciocnit cu un baiat.Coincidenta era ca mergeau la aceiasi scoala.
-Imi pare rau!Esti bine?
-Nu nu sunt bine.Eram doar neindemanatica.Tu cine esti?
-Eu sunt Dainel.La ce scoala mergi?Eu merg la Richerd.
-Ce cincidenta si eu lafel!In ce clasa?Eu in a 8-a.
-Si eu!Ma gandeam...ai vrea sa mergi cu mine?Adica pana la scoala.
"Ce sa zic?Da sau nu?Stiu!Voi zice ''da''"
-Sigur.vad ca deja am ajuns.Eu trebuie sa ma despart aici.Trebuie sa ma duc la director.Pa!Ne vedem la ore.
-Bine.Pa!Si succes!

Sfarsitul capitolului I

Sper ca va place^^Astept comentari!
Sus In jos
March
Cunoscator
March


feminin
Numarul mesajelor : 92
Varsta : 28
Stare de spirit : Melancolica
Titlu : Stupid person
Felul de artist : Scriitor
Functie : Alice, in lumea ei[by Yumi] Ma_ran10
Puncte :
Alice, in lumea ei[by Yumi] Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Alice, in lumea ei[by Yumi] Right_bar_bleue

Data de inscriere : 25/10/2008

Alice, in lumea ei[by Yumi] Empty
MesajSubiect: Re: Alice, in lumea ei[by Yumi]   Alice, in lumea ei[by Yumi] Icon_minitimeVin Noi 21, 2008 9:11 pm

Este foarte simpatica tema ^_^ .Imi place ideea,si imi place inceputul.

Nu imi place ca actiunea s-a desfasurat prea repede...incearca sa adaugi mai multa descriere...ciocnirea de acel baiat a fost cam brusca...

Incearca sa o descri pe Alice.Nu mi-am putut creea o imagine vizuala idn cauza ca nu am detalii.

Sper ca pe viitor va fi mai bine ^_^
Sus In jos
https://czone.forum.st
AnaXora <<:::
Cunoscator
AnaXora <<:::


feminin
Numarul mesajelor : 77
Varsta : 28
Stare de spirit : I'm a happy girl,In a Happy world:X
Titlu : Make me smile^_^
Felul de artist : Desenator,GFX-er
Puncte :
Alice, in lumea ei[by Yumi] Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Alice, in lumea ei[by Yumi] Right_bar_bleue

Data de inscriere : 15/11/2008

Alice, in lumea ei[by Yumi] Empty
MesajSubiect: Re: Alice, in lumea ei[by Yumi]   Alice, in lumea ei[by Yumi] Icon_minitimeVin Noi 21, 2008 10:17 pm

tema imi place happy
Insa incearca sa faci actiunea un pic mai detaliata si sa mai adaugi pasaje descriptive...asa va fi mult mai bine.a fost totul prea rapid...cum a zis March,nu am apucat sa-mi creez o imagine vizuala despre Alice si nici despre baiat si intalnirea dintre cei doi.Prea brusc...
Sus In jos
http://www.yoana-best.hi5.com
Yumi
Cunoscator
Yumi


feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 24
Stare de spirit : prietenoasa,timida
Titlu : Sorry, this is
Felul de artist : GFX-erita si scritoare big grin
Functie : Alice, in lumea ei[by Yumi] Modera10
Puncte :
Alice, in lumea ei[by Yumi] Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Alice, in lumea ei[by Yumi] Right_bar_bleue

Data de inscriere : 15/11/2008

Alice, in lumea ei[by Yumi] Empty
MesajSubiect: Re: Alice, in lumea ei[by Yumi]   Alice, in lumea ei[by Yumi] Icon_minitimeMar Noi 25, 2008 7:50 pm

Multumesc pentru comentari :>:D<: Noul capitol:

Capitolul II

-Multumesc mult!
“Ah!Nu trebuia sa zic ca merg la director.El nu ma crede o ciudata…e altfel decat ceilalti…”
Cand a ajuns in clasa toti o intrebare:
-Cine esti ciudato?De ce ai venit aici?Vrei sa iti facem zile fripte?
-Nu…eu doar am venit aici ca sa invat.Nu o sa ma bag in trebuirle voastre.Promit!
-Ma rog…si atunci ce mai stai aici?Pleaca!
-Dar…oh bine.Am sa plec in banca mea.Macar acolo nu va mai aud.
Alice merse la o banca mai pustie si isi aseza lucrurile.Privea pe geam cu copiii mai mici se jucau.Isi amintea de vremurile cand era si ea de varsta lor si se juca cu toata lumea. Dar nu mai e asa.Decand sa mutat nimeni nu o mai baga in seama decat cand o intelnesc si ii zic: ciudato!
Cineva se apropia de ea speriando.
-Cine esti?Ce vrei?Ah…tu erai…cred ca si tu vrei sa imi spui ca trebuie sa plec.Nu?
-Nu.Eu doar vroiam sa te mai inveselesc.Vino cu mine sa iti arat scoala.
-Bine.oricum n-am alceva mai bun de facut.

Sfarsitul capitolului II

E cam scurt big grin Astept comentari
Sus In jos
Continut sponsorizat





Alice, in lumea ei[by Yumi] Empty
MesajSubiect: Re: Alice, in lumea ei[by Yumi]   Alice, in lumea ei[by Yumi] Icon_minitime

Sus In jos
 
Alice, in lumea ei[by Yumi]
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Yumi's art

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Creativity Zone :: Zona Creeativa :: Creeati literare-
Mergi direct la: