Creativity Zone
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Crativity Zone Romania
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Linkuri interesante
RegulamentAjutorStaff[in curand]
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Taverna ^.^
M-am gandit sa scriu.... Icon_minitimeLun Ian 12, 2009 12:59 pm Scris de Irynna

» Rate the town
M-am gandit sa scriu.... Icon_minitimeLun Ian 12, 2009 12:49 pm Scris de Irynna

» PDSM
M-am gandit sa scriu.... Icon_minitimeLun Ian 12, 2009 12:47 pm Scris de Irynna

» Ce ai face daca...
M-am gandit sa scriu.... Icon_minitimeLun Ian 12, 2009 12:43 pm Scris de Irynna

» ID messenger
M-am gandit sa scriu.... Icon_minitimeLun Ian 12, 2009 12:10 pm Scris de Irynna

» Zodii
M-am gandit sa scriu.... Icon_minitimeLun Ian 12, 2009 12:09 pm Scris de Irynna

» Frati/Surori
M-am gandit sa scriu.... Icon_minitimeLun Ian 12, 2009 12:05 pm Scris de Irynna

» In ce clasa sunteti?
M-am gandit sa scriu.... Icon_minitimeLun Ian 12, 2009 11:58 am Scris de Irynna

» M-am gandit sa scriu....
M-am gandit sa scriu.... Icon_minitimeLun Ian 12, 2009 1:59 am Scris de Irynna

Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 M-am gandit sa scriu....

In jos 
AutorMesaj
Irynna
Incepator
Irynna


feminin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 29
Stare de spirit : Pierduta in ganduri...
Titlu : I'm in a strange world, a different one.
Felul de artist : desenator, scriitor
Puncte :
M-am gandit sa scriu.... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100M-am gandit sa scriu.... Right_bar_bleue

Data de inscriere : 12/01/2009

M-am gandit sa scriu.... Empty
MesajSubiect: M-am gandit sa scriu....   M-am gandit sa scriu.... Icon_minitimeLun Ian 12, 2009 1:59 am

Am sa scriu un fragment din capitolul 1....Va rog, sa-mi spuneti ce pareri aveti!


La o fereastra de la etajul 2, un baiat statea si privea strada de afara.Acesta era de statura mijlocie,avea parul castaniu si doi ochi verzi tristi.Purta un tricou verde si o jacheta peticita , ca si pantalonii sport prea mari pentru el.Era incaltat cu o pereche foarte veche de adidasi ,cu un siret mai decolorat decat celalalt.Isi trecuse mainile peste parul lung de la ceafasi peste bretonul lung.O lacrima i se prelinse pe obraz.
Camera lui Stefi era una intunecata.Intr-un colt se afla un pat ponosit, alaturi de o noptiera.In coltul opus un sifonier la fel de vechi ca si cladirea(orfelinatul), o oglinda mare langa usa si un scaun.
Pe acea noptiera zacea o fotografie inramata.Aceasta infatisa un barbat cu parul negru ce purta ochelari, alaturi de o femeie mai scunda ca el si cu o fata patratoasa.Tinea in fasa un nou-nascut, fiul lor.Se parea ca poza fusese facuta in Biserica,cu multi ani in urma.
Stefi parasi fereastra si se indrepta spre fotografie: singura cu cea a parintilor sai.Acest lucru il intrista si mai mult.
De multe ori isi pusese aceasta intrebare: oare cum ar fi fost daca nu ar fi ramas orfan, daca nu si-ar fi pierdut familia?Sau ce mai ramasese din ea?Daca asa s-ar fi intamplat, n-ar fi ajuns niciodata in acel oc trist acum 13 ani, ar fi fost imbracat mult mai bine si ar fi trait intr-o casa primitoare...
Se uita la ceasul de la mana dreapta ;isi aminti ca peste 10 minute avea test la tehnologie!Isi lua repede ghiozdanul si il arunca pe umar, grabindu-se sa ajunga la scoala si sa nu mai primeasca alte absente!
Sus In jos
 
M-am gandit sa scriu....
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Creativity Zone :: Zona Creeativa :: Creeati literare-
Mergi direct la: